Одржана свечана сједница скупштине општине Билећа и додјељене Светосавске повеље

Свечана сједница Скупштине општине Билећа почела је обраћањем начелника општине Веселина Вујовића.Начелник Вујовић честитао је славу свим нашим суграђанима, Цркви, Просвјети, наставницима, а посебно нашој дјеци која су круна будућности и поноса Билеће. „Свети Сава нам је дао животну снагу, отворио пут којим корачамо осам вијекова и остајемо усправни пред Богом и Светим Савом. Чувати и бранити пут Светог Саве значи чувати и свој живот али и живот своје браће од гријеха, лажи, мржње, зависти и понајвише од братске неслоге“, рекао је начелник Вујовић.Вујовић је истакао да без обзира на потешкоће које има наша општина ми ћемо са много наде и оптимизма кренути у будућност.„Данас вас позивам да заједничким снагама кренемо у борбу за бољу будућност наше дјеце и наше Билеће. Оставимо страначке подјеле, ујединимо се у заједничком циљу, наш циљ нека буде успијешна и боља Билећа. Нека Свети Сава унесе мир у све нас и освјетли нам пут“, поручио је Вујовић.

За најбољег спортисту града проглашена је атлетичарка Глорија Куреш.

Осим најбољег спортисте, данас су уручене повеље за најбољи колектив и за истакнутог појединца. Повеља за најбољи колектив у претходној години у нашем граду припала је дјецијем вртићу “Будућност” а хуманиста и добровољни давалац крви, Драго Шаренац добио је повељу за истакнутог појединца.