Одобрено девет пројеката у општини Билећа

Данас је у Скупштинској сали општине Билећа уприличена церемонија потписивања уговора између неформалних група и Фондације Мозаик, а у оквиру јавног позива Омладинске банке Билећа, коју заједнички финансирају Фондација Мозаик и општина Билећа.

Девет пројеката из Билеће успјешно је прошло процес гласања и одобрено уз издвајање додатних средстава.

,,Овакви пројекти имају велики значај за младе, јер они у њима представљају идеје које проистичу из њихових потреба. Наш основни пакет подразумјева подржавање пет пројеката, али заинтересованост младих расте па сваке године издвајамо додатна средства. Тако је било и овај пут”, рекла је Армела Рамић, замјеница директора Омладинске банке.

Укупна вриједност пројеката је 27.000 КМ. Општина Билећа издвојила је 9.719 КМ, Фондација Мозаик 6.479 КМ, а млади су у својим заједницама осигурали 10.820 КМ.

Замјеник начелника наше општине, Никола Бајовић, изразио је захвалност Фондацији Мозаик, јер заједно са општином подржава неформалне групе које за циљ имају реализацију великог броја друштвено корисних пројеката.

Одобрени пројекти:

1. Ја волим Билећу

2. Зелено острво

3. Знате ли гдје је простор за младе?

4. Омладинско позориште

5. У камп пођи, на Тјентиште дођи