Билећа прославља Савиндан

Билећани данас прослављају крсну славу, Дан општине и славу Храма. Свету архијерејску литургију у саборном храму Светог Саве служио је Његово преосвештенство владика Димитрије.

-Сви треба да пазимо једни на друге, чему је српски народ учио свети отац Сава, први архиепископ српски.

То треба да је у нашим душама и срцима – да пазимо једни на друге, очеви на мајке, дјеца на родитеље и обрнуто, да будемо сви једно срце и душа, како нас је учио наш отац Сава”, рекао је владика Димитрије.

Становницима Билеће крсну славу честитао је начелник општине Веселин Вујовић.

– Честитам славу Општини и Храму, уз жељу да се и у наредним годинама на овај празник окупљамо у већем броју, а све уз добробит и напредак нашег народа, истакао је Вујовић.

Славу општине и храма честитали су предсједник Општине Никшић Марко Ковачевић ,игуман Манастира Савина отац Макатије, градоначелник Требиња Мирко Ћурић, те бројни гости и здравичари.

Поводом Савиндана испред Парохијског дома припремљен је богат културно-умјетнички програм који су припремили чланови културно-умјетничких друштава из наше општине. Крсну славу општине употпунила је величанствена литија која је прошла улицама Билеће.