Активни пожари на подручју општине Билећа

На подручју Билеће активна су два пожара, трећи пожар прати гранични појас са Црном Гором и још није захватио територију наше општине.
Припадници Територијалне ватрогасно- спасилачке јединице Билећа и данас интервенишу на подручју Давидовића. Пожар према селу Мириловићи шири се на неприступачном терену.
„У Давидовићима се пожар ширио према кућама, али су екипе на терену и успјели су да зауставе пожарну линију и пожар ставе под контролу. У Мириловићима је велика пожарна линија, терен је неприступачан. За сада нису угрожена насељена подручја у овом селу. Видјећемо шта ћемо радити, тренутно није могуће прићи пожару“, каже старјешина Територијалне ватрогасно- спасилачке јединице Билећа Радомир Радмиловић.
Радмиловић каже да су ватрогасци спремни изаћи на терен и у пограничним селима.
„Активан је пожар према Делеуши. Пожарна линија је на територији Црне Горе, али ћемо се ми јавити на први позив локалног становништва и помоћи у гашењу пожара“, каже Радмиловић.
Билећки ватрогасци се пети дан боре са пожарима на више локација на подручју наше општине.