САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ в.д. НАЧЕЛНИКА ОДЈЕЉЕЊА ЗА ФИНАНСИЈЕ ОПШТИНЕ БИЛЕЋА

Пристижу судске пресуде о наплати дугова које је оставила бивша билећка власт.

Општина Билећа се налази у јако тешкој и незавидној ситуацији. Поред главног проблема односно дуга од 22 милиона КМ и вишка од скоро стотину радника, свакодневно пристижу тужбе, као и пресуде, којима се мора исплатити дуг, који је наслијеђен од претходне власти.

Вршилац дужности начелника Одјељења за финансије Миљан Милићевић каже да је Општина Билећа у врло тешкој ситуацији.

„Покушавамо на разне начине пронаћи рјешење нашег главног проблема, тј. минуса од 22 милиона КМ. Такође, слиједе најтежи и најнезахвалнији потези, који су неминовни, а то је отпуштање вишка радника. Рачун нам је често блокиран. Свакодневно нам стижу тужбе, као и пресуде, којима се мора платити дуг, наслијеђен од претходне власти. Окружни привредни суд у Требињу донио је пресуду којом Општина Билећа на име дуга мора исплатити 15.463,30 КМ предузећу „Србиње путеви” са законском затезном каматом почев од 18.12 2019. до дана исплате. Уговор о извођењу радова, глодање хабајућег слоја асфалта у Улици Краља Александра, закључен је 7.11.2019. године и до дан данас, извођачу радова није исплаћена ниједна марка, иако се у уговору наводи да је рок за исплату 30 дана од дана испостављања фактуре. Нажалост, ово није једина пресуда, коју ћемо морати испоштовати. Дугови се са каматом повећавају, а питање је ко ће „ухватити” своје потраживање на скоро свакодневно блокираном рачуну. Наша обавеза према грађанима Билеће је да будемо транспарентни, па ћемо путем медија обавјештавати о тужбама, пресудама, а када завршимо ревизију, јавност ће бити упозната са сваким детаљем, јер Општина Билећа није у посједу појединца или групе људи, као што је то до сада био случај, већ народа Билеће, који има право да зна гдје иде свака конвертибилна марка”, наводи се у саопштењу.