Донци у посјети Руском гробљу

Тродневна манифестација Донцима у част настављена је данас поменом и полагањем цвијећа на Руском гробљу у Билећи и спомен обиљежју погинулим борцима Војске Републике Српске у посљедњем одбрамбено- отаџбинском рату.
Делегација коју су предводили министар рада и борачко- инвалидске заштите Републике Српске Душко Милуновић, директор Донског кадетског корпуса Андреј Александрович Рембајло, начелник општине Билећа Веселин Вујовић и предсједник Завичајног клуба „Освит“ Миодраг Хрњез Љумо посјетила је и спомен собу и одала почаст страдалим српским јунацима од 1991- 1995 године.

Делагације су обишле и храм Светог Василија Острошког и Тврдошког у Билећи.
За 12.00 часова планирана је посјета Спомен капели на Корићкој јами и посјета храму Светог Јована Кроштантског. У 19.00 часова у фоајеу Дома културе биће отворена изложба БИЛЕЋКИ ЗНАМЕНИТИ ДОНЦИ.
Пројекција документарних филмова. „Руски кадети у Билећи“- аутора Сање Пешут и „Руска емиграција у Билећи почетком 20. вијека“ аутора Дејана Пухала биће одржана у 19.30 часова.