Енгелхарт и Гладков на пријему код начелника општине

Начелник општине Билећа, Веселин Вујовић је јуче угостио Георгиа Енгелхарта вишег савјетника у Руском дому и Илиу Гладкова трећег секретара Амбасаде Руске Федерације БиХ.

„Увијек је задовољство примити овакве госте. Ми смо јако везани за руски народ и те везе трају одавно. Донски кадетски корпус је оставио велики утицај на Билећу у економском, социјалном и културном погледу.
Желим да се захвалим и Завичајном клубу „Освит“ и предсједнику Миодрагу Хрњазу, који његује односе са руским народом и обиљежава битне догађаје, као што је и годишњица страдања породице Романов“, изјавио је начелник Вујовић.

Гладков и Енгелхарт су присуствовали служењу помена Светој руској породици Романов и парастосу припадницима Донског кадетског корпуса на руском војном гробљу у Билећи.
На градском гробљу у Билећи налазе се 22 гроба припадника Донског кадетског корпуса. Завичајни клуб „Освит“ има у плану да на јесен организује изложбу слика и академију посвећену породици Романов са циљем да Билећа буде поклоничко мјесто и за Србе, али и за Русе.

Енгелхарт и Гладков на пријему код начелника општине