Начелник општине Теслић Милан Миличевић у посјети општини Билећа

Начелник општине Билећа, Веселин Вујовић, састао се данас са начелником општине Теслић, Миланом Миличевићем.

Након састанка су истакли да два начелника увијек имају о чему да причају, јер имају сличне теме и мање или више једнаке проблеме. Миличевић каже да је јако тешко водити локалну заједницу у овим изазовним временима, поготово ако још постоји финансијско оптерећење као што је случај општине Билећа.

“У мојој локалној заједници постоји Одсјек за развој који има велико искуство у добијању средстава од међународних фондова различитог типа у пројекте који се аплицирају на нивоу локалне заједнице и односе се углавном на инфраструктуру и запошљавање и ту имамо много грантова. Тај тим ће бити на располагању одговарајућим људима из општине Билећа. Мислим да се на тај начин може помоћи да се дође до додатних извора финансирања”, рекао је Миличевић.

Начелник општине Билећа истиче да је захвалан господину Миличевићу на данашњој посјети.

“Захваљујем се на савјетима и препорукама , примјерима позитивне праксе из његове локалне заједнице, а све у циљу превазилажења стања у коме се налазимо. Договорили смо бољу сарадњу наше двије општине”, рекао је Вујовић.