Начелни Вујовић осудио хапшење у Билећи

Начелник општине Билећа, Веселин Вујовић, најоштрије осуђује хапшење нашег суграђанина за наводне ратне злочине у Сребреници 1995. године и захтијева да се пусти на слободу.

“Дубоко смо потресени данашњим немилим догађајем, који је изненадио све становнике нашег града.

Наиме, припадници Агенције за истраге и заштиту БиХ ухапсили су данас више особа, припадника ВРС, међу којима је и једна особа из Билеће. Они су наводно осумњичени за ратни злочин у Сребреници, који је почињен јула 1995. године.

Као начелник општине Билећа, као припадник ВРС, као Билећки добровољац, а прије свега као човјек осуђујем хапшење нашег суграђанина и захтијевам да се одмах пусти на слободу.

Ради се о изузетном човјеку, вриједном и поштеном, који је био на бранику отаџбине, али за кога се ни у ком случају не може везати никакав ратни злочин”, истакао је Вујовић.