Пресједник синдиката РС у радној посјети наше општине

Божо Марић, предсједник Синдиката управе РС одржао је данас састанак са представницима Синдиката и начелником општине Билећа Веселином Вујовићем. На састанку се разговарало о проблемима који тиште нашу локалну заједницу и како и на који начин их превазићи.

“У Билећи је енорман број радника који примају плату из буџета и једноставно овакво стање је неодрживо. Свјестан сам да начелник Вујовић не може сам да изађе из овог проблема те сам прије два дана разговарао са предсједником Владе РС а и након овог састанка поново ћу затражити заједнички састанак из простог разлога што се Билећа налази у РС и институције РС треба да институционално дјелују и помогну општинској управи у Билећи”, каже Марић.

Највећи проблем представљају дугови односно финасијско стање у којем се налази општина Билећа.

“Закључак који смо донијели у разговору и са начелником и са радницима јесте да се првенствено мора радити на санацији пореског дуга општинске управе из простог разлога што се ни један програм социјалног збрињавања док се то не уради не може спровести у дјело”, закључио је Марић.