ПОЧЕЛИ РАДОВИ НА ПОСТАВЉАЊУ ЛЕД РАСВЈЕТЕ У НАШОЈ ОПШТИНИ!

Данас су почели радови на постављању лед расвјете на подручју Билеће. Лед расвјетом биће обухваћена цјелокупна градска зона.

Начелник општине Билећа Веселин Вујовић, раније је потписао уговор са генералним директором Фирме „ABC SOLUTIONS“ која се бави градњом и одржавањем система јавне расвјете.

Планирано је да се кроз овај пројекат за око 50 одсто смање трошкови за електричну енергију која се утроши за освјетљење.

„Једна од значајних ставки је уштеда у општинском буџету, а друга ствар је естетске природе, ми ћемо добити најсавременију расвјету. Бићемо једна од пет општина у БиХ са таквом врстом расвјете“, рекао је замјеник начелника општине Билећа, Никола Бајовић.

По уговору износ пројекта је око 650.000 КМ (без ПДВ-а), које ће општина платити у 60 једнаких рата.