ОБУКА ПРИПАДНИКА ЦЗ И ЗАШТИТЕ ОД ПОЖАРА ОПШТИНЕ БИЛЕЋА

Припадници Одсјека цивилне заштите и заштите од пожара Општине Билећа присуствују данас обуци и вјежби за реаговање у ванредним ситуацијама. Вјежба која носи назив – Основи пружања помоћи у ванредним ситуацијама на међународном нивоу одржава се у Требињу.

Практична обука одржава се за 45 припадника ватрогасних јединица и локалних цивилних заштита из Републике Српске. Обуку ће сертификовани тренери наставити вршити по цијелој Републици Српској и након завршетка пројекта на опреми која је донирана Републичкој управи цивилне заштите Републике Српске.
Данашњој вјежби присуствује и в.д. директора Републичке управе Цивилне заштите Републике Српске Милан Новитовић.

Припадници Одсјека цивилне заштите и заштите од пожара Општине Билећа учествоваће и на завршној вјежби у Србији на Фрушкој гори у склопу ПРЕП-Р пројекта, за који је обука тренера у мају oве године вршена у Мађарској на Балатон језеру.